7 نکته برای انتخاب هدیه تبلیغاتی خاص

۷ نکته برای انتخاب هدیه تبلیغاتی خاص

7 نکته برای انتخاب هدیه تبلیغاتی خاص

هدایای تبلیغاتی محصولاتی با نام یا لوگوی شرکت شما هستند و یکی از اشکال بازاریابی، تبلیغات و برندسازی بشمار می آیند. به طور کلی هدف از هدایای تبلیغاتی خلاقانه اعلام یک فعالیت تجاری خاص، یک رویداد، عرضه محصول یا خدمات جدید، تخفیف ویژه و غیره است. برای اینکه بیشترین تاثیر را در تبلیغ شرکت یا برند خود داشته باشید، هدیه تبلیغاتی انتخابی شما باید برای گیرنده مفید باشد. در این مقاله قصد داریم با روش صحیح انتخاب هدایای تبلیغاتی بیشتر آشنا شویم و 7 روش برای انتخاب هدیه تبلیغاتی خاص را به شما نشان دهیم.

انتخاب صحیح هدیه تبلیغاتی:

انتخاب هدیه تبلیغاتی خاص می‌تواند برای گسترش کسب و کار شما و همچنین افزایش شناخت برند شما در بازار بسیار مؤثر باشد. در ادامه، روش های موثر برای انتخاب هدایای تبلیغاتی خلاقانه را برای شما شرح خواهیم داد:

 • کاربردی بودن:

هدایای تبلیغاتی کاربردی در کسب و کار شما تاثیر زیادی دارند و بایستی به دید بازار هدف شما مناسب باشند. برای مثال اگر مشتریان شما دانشجو هستند، ارائه لوازم تحریر با نام برند شما می‌تواند بسیار جذاب باشد.

 • برندسازی:

یکی از ویژگی های هدایای تبلیغاتی خلاقانه این است که با برند شما مرتبط باشد. انتخاب یک هدیه تبلیغاتی که به صورت مستقیم به برند شما مرتبط باشد، می‌تواند در بهبود شناخت برند و استفاده از آن به عنوان یک ابزار تبلیغاتی مؤثر باشد.

 • فصلی بودن:

هدیه تبلیغاتی شما باید با فصل مرتبط باشد. به عنوان مثال، ارائه یک صندلی باغ با نام برند شما در فصل بهار و تابستان می‌تواند خیلی جذاب و کاربردی باشد.

 • اختصاصی عمل کردن:

بهترین روش برای انتخاب یک هدیه تبلیغاتی خاص، جمع آوری اطلاعات دقیق از مشتریان است. به مشتریان خود یک هدیه وفاداری متناسب با شخصیت آنها ارائه دهید. این کار در انتخاب یک هدیه تبلیغاتی خاص به شما کمک بزرگی می کند.

 • شناخت مخاطبان:

شناخت هر چه بیشتر جامعه هدف به شما کمک می کند تا انتخاب درستی داشته باشید. هرچه بیشتر در مورد مشتریان خود بدانید، ایجاد یک تجربه به یاد ماندنی آسان تر خواهد بود که شما را در ذهن آنها نگه می دارد.

 • کیفیت بالا:

هدیه تبلیغاتی شما باید کیفیت بالایی داشته باشد، زیرا کیفیت خوب به معنای اعتماد به برند شما است. یک هدیه تبلیغاتی لوکس می بایست علاوه بر ظاهر زیبا و جذاب از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

 • نوع تولید کننده هدایای تبلیغاتی

تولید کننده هدایای تبلیغاتی که برای سفارش در نظر دارید باید در زمینه کاری شما سابقه بسیار خوبی داشته باشد. چنین تولید کننده هدایای تبلیغاتی می تواند در طرح هایی که شما ارائه می دهید ایراداتی پیدا کند و بهترین نوع را انتخاب کند.

خرید صنایع دستی

مزایای استفاده از هدایای تبلیغاتی خاص

هدایای تبلیغاتی مزایای زیادی دارند که در این بخش از مقاله دفتر هدایای تبلیغاتی طرح ترنج به آنها اشاره خواهیم کرد:

 • جذب مشتریان

وقتی هدایای تبلیغاتی کاربردی را برای فروش محصولات یا خدمات خود طراحی و تولید می کنید، در واقع با یک تیر دو نشان می زنید. زیرا از یک طرف طیفی از مشتریان را جذب می کنید که واقعا به محصول اصلی نیاز دارند و برند شما را برای هدایای تبلیغاتی ترجیح می دهند. از طرف دیگر یک عده از خریداران را جذب می کنید که محصول شما را فقط به دلیل هدیه تبلیغاتی خریداری می کنند.

 • ماندگاری هدایای تبلیغاتی

یکی از مهمترین مزایای هدایای تبلیغاتی کاربردی ماندگاری آن در ذهن مشتری و برند است که به این معنی است که برند و نام شرکت شما برای همیشه در ذهن مردم می ماند.

 • اثرگذاری بیشتر

اثربخشی یک هدیه تبلیغاتی لوکس و خاص برای جذب مشتری و افزایش درآمد بیشتر از دادن کارت ویزیت یا شماره تماس، بسته بندی مارک دار و غیره است. البته نباید از این موارد غافل شد، بلکه به این معنی است که در این روش شانس افزایش مشتریان و بدست آوردن مشتریان وفادار بسیار بالاست.

 • معرفی برند شما

تبلیغ برند شما به دیگران توسط افرادی که از شما هدایای تبلیغاتی دریافت کرده اند، باعث جذب مشتریان جدید می شود. با این کار می توانید تبلیغات موثری داشته باشید، مشتری جذب کنید و در نهایت کسب و کار خود را رشد دهید.

 • کاهش هزینه های بازاریابی

شما می دانید که هدایا یا محصولات رایگان محبوب هستند، بنابراین می توانید با ارائه هدایای تبلیغاتی ارزان و هدایای تبلیغاتی عمده متناسب با فعالیت خود، بدون صرف هزینه زیاد برای تبلیغات، خریداران و مشتریان بیشتری برای خود ایجاد کنید. حتی اگر از کمپین های تبلیغاتی مانند رسانه های اجتماعی و غیره کمک بگیرید، می توانید با صرف هزینه کمتر، درآمد بیشتری کسب کنید.

 • دسترسی سریعتر و گسترده تر به بازار هدف

هزینه ای که تبلیغات در تلویزیون و رادیو انجام می دهد در مقایسه با هزینه هدایای تبلیغاتی خیلی بالا است. حتی اگر هدایای تبلیغاتی لوکس را انتخاب کنید که مناسب کسب و کارتان باشد باز هم سریعتر به بازار هدف خود خواهید رسید زیرا تبلیغات رادیویی و تلویزیونی کاملا تصادفی هستند و نمی توانید مشخص کنید که چه افرادی تبلیغات را در تلویزیون دیده اند. بنابراین ممکن است هیچ یک از بازارهای هدف شما تبلیغات را نبینند و شما هزینه زیادی پرداخت کرده اید بدون اینکه سودی عایدتان شده باشد.

 

انواع هدایای تبلیغاتی

هدایای تبلیغاتی را می توان به چند دسته تقسیم کرد:

 • هدیه تبلیغاتی اداری و مدیریتی

پک هدیه شرکتی برای نشان دادن احترام و ارزش مدیران طراحی و ایجاد شده است. بنابراین در انتخاب پک هدیه شرکتی باید از لحاظ کیفیت و مرغوب بودن بسیار مراقب باشید. هدایای لوکس مدیریتی مانند دفترچه یادداشت، ست اداری خاص، جا کلیدی، جا سویچی و خودکار یک هدیه تبلیغاتی لوکس محسوب می شوند.

خرید ست هدیه مدیریتی

 • هدیه تبلیغاتی کاربردی

هدایای تبلیغاتی کاربردی به عنوان یکی از محبوب ترین اقلام تبلیغاتی شناخته می شوند. این هدایا شامل ابزارهایی است که شنوندگان هر روز از آنها استفاده می کنند.

 • هدیه های تبلیغاتی مناسبتی

این نمونه از هدایای تبلیغاتی برای مناسبت ها و رویدادهای خاص برای مخاطب ارسال می شود. ارسال هدایای خاص نشان می دهد که به مخاطبان خود اهمیت می دهید. برای مثال هدیه خاص برای خانم ها در روز زن یا روز معلم و هدیه خاص برای آقایان به مناسبت روز مرد ارسال کنید.

 • هدیه های تبلیغاتی خاص

هدایای تبلیغاتی خاص، بسیار منحصر به فرد هستند و هدایای دیگری مانند آنها وجود ندارد. تمامی این هدایا به صورت خاص و با کیفیت طراحی شده اند. با ارسال یک هدیه خاص برای خانم ها و یا یک هدیه خاص برای آقایان در مناسبت های ویژه همیشه در ذهن مخاطب باقی می مانید و می توانید اعتبار برند خود را افزایش دهید.

 • هدایای تبلیغاتی دیجیتالی

هدایای دیجیتال یکی دیگر از هدایای تبلیغاتی خاص هستند که برای مخاطب ارسال می شود. این هدایا شامل تجهیزات دیجیتالی است که لوگوی شما روی آن چاپ شده است. ارسال این هدایا نشان می دهد که شما با تکنولوژی کاملا هماهنگ هستید و یک شرکت مترقی هستید. همچنین می توانید توجه مخاطب را به خود جلب کنید. هدایای دیجیتالی می تواند پاوربانک، فلش، ایرپاد و غیره باشد.

هدیه تبلیغاتی دیجیتال

خرید هدایای دیجیتال

 

خرید هدیه تبلیغاتی خاص و ارزان

ارزش مالی پایین نشان دهنده بی کیفیتی و صرف زمان و هزینه کم برای تهیه هدیه نیست، مهم ترین نکته هدایا ارتباط آن با شرکت و قابل استفاده بودن آن است. هدایای تبلیغاتی ارزان نباید باعث شود مشتریان احساس کنند که شرکت به آنها اهمیت نمی دهد. هدایای تبلیغاتی ارزان در صورتی موفق خواهند بود که جدید و خاص باشند. شما با خلاقیت و نوآوری می توانید برای خرید هدیه تبلیغاتی خاص و ارزان اقدام کنید و مشتریان خود را خوشحال کنید بدون اینکه به ارزش مالی هدیه فکر کنید. خرید هدیه تبلیغاتی خاص و ارزان و هدیه تبلیغاتی عمده هزینه های شما را کاهش می دهد، بنابراین می توانید بیشتر برند خود را به مخاطبان معرفی کنید. یک هدیه شرکتی یا هدایای لوکس مدیریتی را می توانید ارزان ولی خاص و با کیفیت تهیه و به مشتریان خود ارائه دهید.

هدیه های تبلیغاتی خاص

هدایای تبلیغاتی خاص محصولاتی هستند که بطور معمول با لوگوی خاصی که روی آن قرار گرفته به مشتریان ارائه می شود و به عنوان یکی از بهترین راه های بازاریابی و ارتباط بکار می رود.
با ارائه هدایای تبلیغاتی خاص مانند هدیه خاص برای خانم ها یا هدیه خاص برای آقایان، در صدر مخاطبان هدف خود باقی خواهید ماند و می توانید اعتبار برند خود را افزایش دهید. از جمله هدایای تبلیغاتی خاص و خلاقانه می توان به خودکارهای سفارشی، لیوان یا گلدان تبلیغاتی، ساعت تبلیغاتی با طرح های ویژه و یا تقویم های سفارشی اشاره کرد. بهترین هدایا آنهایی هستند که نشان می دهند اهدا کننده هدیه گیرنده را به خوبی می شناسد. اکثر هدایایی که کاربردی هستند و می توانند نیازهای گیرنده را برآورده کنند مورد استقبال قرار می گیرند.

سخن آخر

در این مقاله از سایت طرح ترنج به ارائه انواع هدایای تبلیغاتی همچنین نکات مهمی برای انتخاب هدایای تبلیغاتی مناسب و مزایای کاربرد هدایای تبلیغاتی پرداختیم. با توجه به 7 روش برای انتخاب هدیه تبلیغاتی خاص که در بالا ذکر شد، می توانید از هدایای تبلیغاتی برای افزایش سود و افزایش وفاداری مشتریان استفاده کنید. محصولات تبلیغاتی باید به بهترین وجه با ارزش ها و مدل کسب و کار شما مطابقت داشته باشند. هدایای تبلیغاتی متنوع هستند و می توانند شامل هدایای لوکس مدیریتی، هدیه خاص برای آقایان، هدایای تبلیغاتی ارزان و غیره باشند.

تماس با هدایا تبلیغاتی طرح ترنج
کلیدواژه : هدایای تبلیغاتی
طرح ترنج
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *